• Vali PEHLİVAN Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Şantiye Sahasında incelemelerde bulundu.

Vali PEHLİVAN Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Şantiye Sahasında incelemelerde bulundu.

Vali PEHLİVAN Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Şantiye Sahasında incelemelerde bulundu.

Tarsus Organize Sanayi Bölgesi şantiye alanında inceleme yapan Mersin Valisi Ali Hamza PEHLİVAN, yapımı devam eden inşaat çalışmaları ile ilgili Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi KOÇAK ‘tan bilgiler aldı.

Tarsus OSB’yi en kısa sürede faaliyete geçirmek istediklerini belirten KOÇAK, ‘’421 hektar alanda yağmur suyu, atıksu çalışmaları tamamlandı ve yollar terasman kotuna getirilmiş durumdadır. OSB’nin içerisinden geçen sepetçiler deresinin menfez yapım işleri hızlı bir şekilde devam etmektedir. Berdan barajından alacağımız kullanım suyu ile ilgili iş ve işlemlerimiz tamamlandı ve inşaat süreci başladı. 2022 yıl sonu – 2023 ilk çeyreği arasında kullanım suyu, elektrik, doğalgaz, telekominikasyon ve parsel bağlantılarını tamamlamayı planlamaktayız. Şalt merkezi kurulması konusunda Teiaş ile son aşamadayız. Ülke ve Bölge ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak olan Tarsus OSB stratejik ve topografik anlamda çok iyi bir konumda, 530 hektarlık alana sahip Tarsus OSB’de hiç boş parsel kalmamasının kanıtıda bu olsa gerek. Bu doğrultuda genişleme alanı olarak belirlediğimiz yerler oldu ve başvurularımızı yaptık.En kısa zamanda çözüme kavuşmasını bekliyoruz.

Bilgiler sonrası konuşma yapan Vali PEHLİVAN, Tarsus Organize Sanayi Bölgesinin gerek konum, gerekse topografik olarak çok güzel ve stratejik bir noktada olduğunu, hızlı bir şekilde ilerliyor oluşundan memnuniyet duyduğunu, bu tür projelerin çok önem verdiğini ve elinden gelen tüm desteği sağlayacağını dile getirerek, emeği geçen herkese gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

Vali PEHLİVAN’ın Tarsus Organize Sanayi Bölgesi şantiye alanına yaptığı ziyarete Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Tarsus İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı İnanç MARIM ve Tarsus OSB yetkilileri katıldı.