• TGİOSB’den ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ye tam destek

TGİOSB’den ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ye tam destek

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELEYE TARSUS GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEN TAM DESTEK

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından başlatılan ‘ Enflasyonla Topyekün Mücadele programı kapsamında , Türkiye’nin kazanması için Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak bizde varız. Mersin İli, Tarsus İlçesi, Çamtepe, Kurbanlı ve Sağlıklı Mahalleleri/Köyleri sınırları içerisinde 530 hektar alana konuşlandırılacak olan sanayi bölgesi, tarım ürünlerinden hayvansal ürünlerin işlenmesine, ambalajlamadan paketlemeye kadar pek çok alanda hizmet verecek,Ulusal ve uluslararası arenada yatırımcı ve sanayiciye katkı sağlayacaktır.

PROJE TAMAMLANDIĞINDA YAKLAŞIK 55.000 KİŞİYE EKMEK KAPISI OLACAK,EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK

Proje yaklaşık 15 bin kişiye doğrudan, 40 bin kişiye dolaylı istihdam sağlayacak, 55 bin kişiye ekmek kapısı olacak.Ülkemizde ve bölgemizde artan işsizliği engelleyerek bireylerin ekonomiye katkısını arttıracaktır. Türkiye için de önemli bir yere sahip olan TGİOSB,gelen taleplerin karşılanması ile Türkiye ekonomisinin hedeflediği ve öngördüğü rakamlara ulaşmak için bir büyük adım daha atmış olacak.TGİOSB ‘de üretilen ürünler yurt içi pazarlarda katma değer yaratacak ve ekonomiyi canlandıracaktır. Yine TGİOSB’de üretilen ürünler yurtdışı pazarlarda satılarak ülkemize döviz girdisi sağlayacaktır.

İNDİRİMLİ FİYATLARDAN YARARLANMAK İSTEYEN YATIRIMCILARIN TALEPLERİ 15 KASIM’A KADAR TOPLANACAK

TGİOSB Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyet Üyeleri Tarafından Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında belirlenen m2 fiyatları yatırımcıları heyecanlandırdı.

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE KAPSAMINDA 31.12.2018 TARİHİNE KADAR TARSUS GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ ARSA TAHSİS FİYATLARI

1- PEŞİN FİYATI : 125,00 TL/M2

2- VADELİ FİYATI : 175,00 TL/M2( 50,00 TL/M2 PEŞİN GERİYE KALAN 125,00TL/M2 8 EŞİT TAKSİTTE 2 YILDA ÖDENECEKTİR)

BU FİYATLARDAN YARARLANMAK İSTEYEN YATIRIMCILARIN 15 KASIM 2018 TARİHİNE KADAR TALEP YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

Yatırımcılara yapı kullanım izni, inşaat ruhsatı, çalışma izni OSB tarafından verilecek; elektrik, su ve doğalgaz işlemleri OSB tarafından yapılacaktır.2017 yılında kurulan TGİOSB’nin, 2020 yılında faaliyete girmesi planlanmaktadır