• Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan Tarsus OSB Proje Alanında İncelemede Bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan Tarsus OSB Proje Alanında İncelemede Bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan, Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın, Olcay Kılavuz, Zeynep Gül Yılmaz, Baki Şimşek, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Belediye Başkan Yardımcıları Ali Erhan Okyay, Ünzile Kuru, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükçü, Tarsus-Mersin OSB Başkanı Sabri Tekli, Adana Hacı Sabancı OSB Başkanı Bekir Sütcü ve kalabalık bir davetli grubu ve protokol üyeleri Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Proje Alanında düzenlenen programa katıldı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak proje sahasında yaptığı sunumda Bakan Varank ve Elvan ile davetli tüm protokole Tarsus OSB hakkında detaylı bilgi verdi.

Tarsus OSB’nin yaratacağı katma değer ve istihdam ile kent ve bölge ekonomisine ciddi ivme kazandıracağını ve adeta can damarı olacağını vurgulayan Koçak, ”Öncelikle Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Proje alanında Sayın bakanlarımızı ve her zaman yanımızda olan Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer, Tarsus Belediyesi Başkan Yardımcılarımızı ve tüm müteşebbis heyetimizi ağırlamaktan büyük keyif duyuyoruz. OSB’mizde önemli mesafeler aldık. Yatırımcılar ilgi duymaya başladı. Ön tahsis sözleşmeleri imzalayarak yatırımcılarımıza arazi tahsisi yapıyıruz. 1.etap sanayi parsellerimizin satışı yüzde 70 oranında tamamlandı. Büyük yatırımların gelmesi çok sevindirici. Buradan Seçer ailesine büyük yatırımlarından ve desteklerinden dolayı Sayın Vahap Seçer’e teşekkürlerimi iletiyorum. Tarsus OSB yönetimi olarak, gerek coğrafi konumumuz ve gerekse fiyat avantajımız ile yatırımcılara kapılarımızı sonuna kadar açtık. Desteklerinden dolayı Sayın Bakanlarımıza, Valimize, Belediye başkanlarımıza ve tüm yatırımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Tarsus OSB Proje Alanında yapılan sunum ve konuşmaların ardından bölge sahasında teknik inceleme ve gezi yapıldı.