• Mersin Valisi Ali İhsan Su Koordinasyonluğunda, Mersin İş Heyeti Bakan Elvan’ı Ziyaret Etti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su Koordinasyonluğunda, Mersin İş Heyeti Bakan Elvan’ı Ziyaret Etti.

Mersin Valisi Ali İhsan Su Koordinasyonluğunda, Mersin İş Heyeti Bakan Elvan’ı Ziyaret Etti.

Tarsus TSO Başkanı ve Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak, Mersin Milletvekilleri, Mersin sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasının temsilcileri, Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Lütfi Elvan’ı ziyaret etti. Elvan’a hayırlı olsun dileklerini ileten heyet, bölge ekonomisindeki son durum ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi.

Ziyarette Tarsus Organize Sanayi Bölgesindeki gelinen süreç hakkında bilgi veren Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Koçak, OSB’de alt yapı çalışmalarının son hızla devam ettiğini belirterek, ‘’Bölgemizi yatırımcılara hazır hale getirmeye yönelik çalışmalarımız el birliğiyle süratle devam ediyor. Elektrik ve doğalgaz temininin sağlanması noktasında girişimlerimiz tüm hızıyla sürüyor. Doğrudan 15 bin kişiye istihdam sağlayacak Tarsus OSB bölgemizin yeniden sanayileşme hamlesine katkı sunacak, ekonomimizin can damarı olacak.’’ dedi.

Tarsus OSB ve Çukurova Havalimanı başta olmak üzere bölgeyi ayağa kaldıracak projelerin bir an önce hayata geçmesini talep eden iş heyeti, Bakan Elvan’dan destek istedi.

Bakan Elvan, Mersin’deki Sivil Toplum Kuruluşları ve iş dünyası temsilcilerini Ankara’da ağırlamaktan keyif duyduklarını belirterek, ziyaretleri için teşekkürlerini iletti.

Ziyaretin sonunda Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak, ev sahipliklerinden dolayı Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Lütfi Elvan’a çiçek takdim ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

12