• MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TARSUS OSB’YE YATIRIM ATAĞI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TARSUS OSB’YE YATIRIM ATAĞI

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN TARSUS OSB’YE YATIRIM ATAĞI

BÜYÜKŞEHİR, TARSUS OSB’YE YATIRIM İÇİN ÖNCÜLÜK EDİYOR
Mersin’in Tarsus İlçesi’nin Çamtepe, Kurbanlı ve Sağlıklı Mahalleleri sınırları içerisinde 530 hektar alan üzerine kurulacak olan Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ne, Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. de yatırım yapacak.
Bünyesinde kurulacak fabrikalarla Mersin’in işsizlik sorununun önemli ölçüde azalmasına katkı sağlayacak olan Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde, Büyükşehir Belediyesi 95 dönümlük yer alarak, yatırıma öncülük etti.
İstihdama katkı sağlayacak yatırım için Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan imza töreninde arsa ön tahsis sözleşmesinin ayrıntıları görüşülerek, imzalar atıldı.
İstihdama katkı sağlayacak
Mersin’in potansiyellerinin açığa çıkarılması, yatırım merkezi olması ve yapılacak yatırımlarla kentin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlik sorununun azalması için hayata geçirilecek projelere destek olacaklarını her fırsatta dile getiren Başkan Vahap Seçer ve yönetimindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılacak yatırımlara da öncülük ediyor. Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. Tarsus OSB’de 95 dönümlük alana yatırım yapacak ve istihdama katkı sağlayacak bir adım attı.
Yatırım için imzalar atıldı
Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak, Tarsus OSB Yönetim Kurulu Üyesi Haydar Ali Ulusoy, Tarsus OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erhan Okyay, OSB Bölge Müdürü Ş. Caner Özcan, Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş Genel Müdürü Ali Uyan, Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş Genel Müdürü Yardımcısı Ali Haydar Batmaz ve Başkan Seçer’in hukuk danışmanı avukat Semih Gökayaz katıldı.
Ali Uyan: “İstihdama yönelik projelerde yer almak bize gurur veriyor”
Arsa ön tahsis sözleşmesinin ayrıntılarının görüşüldüğü ve imzaların atıldığı toplantıda değerlendirmelerde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. Genel Müdürü Ali Uyan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer, Mersin’de istihdamı arttırmanın bölgemize gelecek büyük yatırımcılarla olacağını her defasında yinelemektedir. Bu yatırım, TARSUS OSB’de yatırımcıları çekmek için büyük bir fırsat. İşsizlik giderek artarak içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamışken, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi gibi istihdam sağlayacak projelerde yer almak bizim için çok önemli. Tarsus OSB kurulduğunda doğrudan 15 bin kişiye istihdam sağlanması planlanıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar A.Ş. olarak ülkemize ve bölgemize istihdam sağlayacak bu tür projelerde yer almak bize gurur veriyor, her iki tarafa da hayırlı olsun” dedi.
Ruhi Koçak: “Başkan Seçer’e ve Büyükşehir Belediyesi’ne Tarsus OSB’ye öncülük ettikleri için teşekkür ederiz”
Tarsus OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili H. Ruhi Koçak ise “Öncelikle Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’e ve Mersin İmar A.Ş. Genel Müdürü Sayın Ali Uyan’a Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ni tercih ettiği ve öncülük edenlerden oldukları için çok teşekkür ediyorum. Tarsus OSB’den 95 dönüm yer alarak OSB’ye ciddi destek vermiş oldular. Böyle kurumsal firmaların OSB’mizi tercih etmesi ve desteklemesi bize gurur veriyor. Tarsus Organize Sanayi Bölgesi arazi fiyatları ve stratejik konumuyla yatırımcılara inanılmaz avantaj sağlamaktadır. Yılsonuna kadar geçerli olan avantajlı fiyatlar için yatırımcılarımızı bekliyoruz. Tarsus OSB yönetimi olarak yatırımcıya yer sağlama konusunda her türlü yardıma hazırız” ifadelerine yer verdi.